Szkoła

img

W marcu tego roku Parlament Europejski wezwał kraje UE do zaprzestania stosowania tzw. Z gorliwością i pomocą sporządzonych jeszcze przez nazistów tzw. I czy stan nadzwyczajny wywołany przez koronawirusa może być nowym otwarciem w polityce społecznej i dziedzinie relacji damsko-męskich? Autor książek "Psychologiczna analiza rewolucji społecznej", "Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu" (z Martą Konarzewską); "Pociąg osobowy". Pytania o seksualność pojawiają się już około 3 roku życia, kiedy dziecko dostrzega różnice między kobietami i mężczyznami. Różnice genderowe wyostrzają się, gdy porównujemy elektoraty. Uderzające są różnice obaw kobiet i mężczyzn, zwłaszcza w grupach ludzi przed czterdziestką (u starszych się zacierają). Poglądy prawicowe i centroprawicowe są 2,1 raza częściej wybierane przez mężczyzn, a lewicowe i centrolewicowe 1,7 raza częściej przez kobiety. Polski z UE jest dwukrotnie rzadziej wybierane jako zagrożenie niż wśród kobiet. Przemysław Sadura i Sławomir Sierakowski twierdzą, że wyborcy - także PiS - są „zupełnie inni niż się na ogół uważa.

Z pewnością ważne są kalkulacje zysków i strat, ale przekaz ideologiczny - głównie też się liczy i buduje siłę elektoratu PiS. Zmienił się też stosunek do pacjentów i pacjentek, których przestano uważać za chorych, tylko ze względu na ich homoseksualną orientację. 30 proc. w małżeńskich, a singielkami pozostaje tylko 20 proc. To, co dla kamuflażu nazywa się akademicko nauką 'gender', jest już nie tylko ideologią, ale i zwykłą propagandą, wdzierającą się i zawłaszczającą, nie wiadomo jakim prawem, najbardziej czułą sferę wczesnego życia człowieka, od którego tak wiele później zależy. Dlatego to, co wynoszą z domu nasze dzieci to także zbiór przypadkowych doświadczeń. No, gdyby to było tylko to, gdyby na tym mogło się skończyć… 71 proc. (powyżej 4500 zł „na rękę” - tylko 22 proc.). Zwolennicy Konfederacji tak jak PiS najbardziej obawiają się LGBT i Gender (46 proc.), ale strach przed klimatyczną katastrofą (30 proc.) ustąpił miejsca obawom przed kryzysem ekonomicznym i demograficznym (po 40 proc.).

Męskim lękiem numer jeden (31 proc., 1,8 razy częściej niż u kobiet), jest atak na „polskie rodziny”, który według propagandy PiS prowadzą „ruchy LGBT i ideologia Gender” (te pojęcia bywają używane zamiennie). Mężczyźni aż trzykrotnie rzadziej niż kobiety dostrzegają zagrożenie bezpieczeństwa zdrowotnego (9 proc. Generalnie mężczyźni są bardzo „na prawo” a kobiety „na lewo-prawo”. Jak pokazał duży sondaż Kantara dla Wyborczej, młodzi mężczyźni (18-30 lat) wierzą w model patriarchalnej rodziny: aż 78 proc. Nie jest to aż taka groźba dla „państwa narodowego” czy „suwerennego”. W jakimś stopniu programy obu partii odpowiadają na te obawy, ale Polexit i groźba nacjonalizmu nie są zbyt eksponowane. „rolą mężczyzny jest praca i utrzymanie rodziny”, mają też tradycyjną wizję kobiecości: „rolą kobiety jest zajmowanie się domem i rodziną”, „to naturalne, że kobieta potrzebuje męskiej ochrony”, „jeżeli kobieta miała zbyt wielu partnerów seksualnych, źle to o niej świadczy”. Pozostałe partie mają zbyt małe elektoraty, by je poważniej analizować. Wyborcy Kaczyńskiego z dużą dyscypliną popierają najbardziej skrajne tezy, o ile stanowią one aktualny przekaz ideologiczny.

  • Zimowe Ogrody ▶️ Produkty I Rozwiązania Zimowe Ogrody ▶️ Produkty I Rozwiązania
  • Strony www Bielsko Strony www Bielsko
  • Lampy tego rodzaju nadają się jednak do każdego Lampy tego rodzaju nadają się jednak do każdego
  • Wybitna Pizzeria Warszawa Wybitna Pizzeria Warszawa
  • Ogłoszenia randkowe umieszczane na stronach Ogłoszenia randkowe umieszczane na stronach
Top